SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

• Pełny akt urodzenia dziecka;
  • Wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców;
  • Dane o rodzicach chrzestnych (imiona, nazwiska i adresy zamieszkania);
  • Zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o praktykowaniu wiary.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA

• Metryka chrztu;
  • Zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie szkolnej lub ostatnie świadectwo katechizacji;
  • W przypadku osób starszych - świadectwo ukończenia katechizacji szkolnej;
  • Zaświadczenie o ukończeniu przygotowania do przyjęcia S. Bierzmowania.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

• Aktualne metryki chrztu wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące wstecz;
  • Świadectwa nauki religii z ostatniej klasy szkoły gimnazjalnej i szkoły średniej /xero/;
  • Zaświadczenia o udziale w katechizacji przedmałżeńskiej - w kursie przedmałżeńskim;
  • Strona owdowiała świadectwo zgonu współmałżonka z parafii miejsca pogrzebu;
  • Dowody osobiste;
  • Strona, która otrzymała wyrok Sądu Biskupiego stwierdzającego nieważność zawartego małżeństwa - tenże dokument;

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystępować do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu. Należy zgłosić w kancelarii taką osobę, podać jej nazwisko i imię oraz adres i zadeklarować, czy ma to być wizyta jednorazowa, czy stała (raz w miesiącu). Sakramentu namaszczenia chorych udziela się osobom chorym, udającym się na operację, będącym w podeszłym wieku, a także w ostatniej godzinie życia. Tak jak pozostałe sakramenty tak i sakrament namaszczenia przeznaczony jest wyłącznie dla żyjących. Na czas udzielania sakramentu chorych: spowiedzi, Komunii św. i namaszczenia olejami św. w mieszkaniu chorego koniecznie należy przygotować:

• stół lub ławę nakryć białym obrusem;
  • postawić na nim krzyż, jedną lub dwie świeczki;
  • naczynie z wodą świeconą i kropidło;
  • szklankę letniej, przegotowanej wody jeśli chory ma problemy z przełykaniem;
  • watę i spodek.

POGRZEB KATOLICKI

• Akt zgonu potwierdzony przez USC;
  • Zaświadczenie o przyjętych sakramentach św.